Joga dla ciężarnych – Monika Boratyn

Joga dla kobiet w ciąży

Termin: każdy piątek, od 9:00 do 10:30


Ciąża to niezwykły okres w życiu każdej kobiety, niosący za sobą wiele zmian widocznych zarówno w ciele, jak i psychice. Jeśli dotąd prowadziłaś aktywny tryb życia i nie chcesz rezygnować z regularnych ćwiczeń, zapisz się jogę dla ciężarnych! Uczęszczając na zajęcia, utrzymasz swoje ciało w dobrej kondycji, przygotujesz je do porodu, a także unikniesz w przyszłości uciążliwego bólu kręgosłupa.

Pozostań aktywna w ciąży!

Ciąża to czas, w którym hormony dają o sobie znać, system nerwowy jest wzburzony i potrzebuje wyciszenia. Ten wyjątkowy stan nie zawsze wiąże się z pogłębiającym się poczuciem szczęścia – zmiany zachodzące w organizmie mogą być przyczyną nadmiernego zmęczenia, bezsenności, gorszego samopoczucia i trudności w oddychaniu. Joga to idealny sposób na to, aby zaznać odrobiny spokoju i wyciszenia. Ćwiczenia pozwalają oswoić się kobietom ze zmianą środka ciężkości, usuwają sztywność bioder oraz zwiększają ich ruchomość. Poszczególne asany wpływają na poprawę krążenia we krwi i usuwają opuchliznę nóg.

Czy joga jest dla mnie?

Joga ma służyć poprawie naszego samopoczucia, a nie nadmiernemu nadwyrężaniu ciała, które nie zawsze jest wskazane w okresie trwania ciąży. Na zajęciach nie rywalizujemy ze sobą, tylko staramy się wykonywać wszystkie asany we własnym tempie z wyczuciem i spokojem. Każda z nas ma inną kondycję, dlatego zwracamy szczególną uwagę na to, aby nie przeciążać organizmu, tylko pomóc mu się rozluźnić.

Ciąża to idealny czas na naukę wyciszania i regeneracji umysłu. Zapisz się na jogę dla ciężarnych i przygotuj swoje ciało na nadejście porodu! Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach wyślij maila na oazaszczescia@gmail.com.