O nas

Oazę Szczęścia tworzą wykwalifikowani eksperci w zakresie rozwoju osobistego, psychologii i aktywności fizycznej. Naszą ideą jest wspieranie potencjału naszych gości poprzez pracę nad emocjami, umysłem i ciałem jednocześnie. Wierzymy, że holistyczne podejście do życia jest kluczem do osiągnięcia pełnej harmonii, satysfakcji i radości.

 

Nasz zespół powstał po to, żeby motywować Cię do zmian na lepsze i pomagać w realizacji nawet najśmielszych planów poprzez wydobycie z Ciebie Twoich naturalnych zasobów energii, chęci do działania i mocy urzeczywistniania marzeń.

Podpowiemy Ci jak pracować nad swoimi priorytetami, jak żyć zdrowiej i jak troszczyć się o relacje z najbliższymi — wszystko, aby pomóc osiągnąć Ci samozadowolenie i samoświadomość.

 

Wszyscy przeszliśmy swoją drogę do punktu, w którym znajdujemy się teraz, a zdobytą wiedzę i doświadczenie chcemy przekazać właśnie Tobie.

 

Odwiedź nas — czekają na Ciebie piękne balijskie wnętrza, medytacja, joga, liczne warsztaty i atmosfera przyjaźni.

mgr Aleksandra Domogała

Pomysłodawczyni, psycholog, podróżniczka, inspiratorka

psycholog biznesu, prowadzi własną działalność gospodarczą. Pomysłodawczyni i właścicielka Oazy Szczęścia. Jej wielkim marzeniem było stworzenie bezpiecznego i pięknego miejsca, w którym ludzie będą mogli nie tylko odpocząć, ale również rozwinąć skrzydła korzystając ze swoich zasobów. Od kilku lat związana z branżą nieruchomości. Koordynator sprzedaży w firmie Probitas Invest. Praca w spółce deweloperskiej nauczyła ją asertywności i niestandardowego myślenia. Za głosem serca postanowiła wrócić do tego czego pragnie najbardziej w życiu zawodowym, czyli pomocy drugiemu człowiekowi. Żywo zainteresowana poszerzaniem kobiecego potencjału. Ciekawska podróżniczka. W ciągu ostatnich lat odwiedziła Azję południowo-wschodnią, Kubę i Australię. Podróże w stylu backpackerskim nauczyły ją odpowiedzialności i radzenia sobie w każdej sytuacji.

Monika Boratyn

mgr Monika Boratyn

Specjalista Hathajoga oraz instruktorka Aerial Jogi.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga oraz instruktorka aerial ® jogi. Swoją wiedzę z zakresu nauk o kulturze fizycznej poszerza na studiach doktoranckich. Wspiera edukacje z zakresu zdrowego stylu życia oraz rekreację ruchową. Podchodzi do zdrowia holistyczne. Interesuje się oddziaływaniem ćwiczeń jogi na funkcjonowanie organizmu oraz metodami zwalczania stresu poprzez relaksację i oddech. Prowadzi zajęcia dla każdego także dla dzieci (możliwe zajęcia również języku angielskim), seniorów, kobiet w ciąży- poprzez swoje zajęcia uczy w jaki sposób przez łagodną praktykę złagodzić przykre dolegliwości takie jak: opuchnięte nogi, ból pleców, zmęczenie, wahania nastrojów, oraz jak zadbać w bezpieczny sposób o wzmacnianie swojego ciała. Zajęcia na poziomie podstawowym i średnio-zaawansowanym.

Aleksandra Loska

Aleksandra Loska

Studentka fizjoterapii

Studentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ukończyła stopień licencjata i nadal kontynuuje naukę w tym kierunku. Zainspirowana wszelakim ruchem pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w wielu warsztatach i zajęciach związanych z tańcem, pilatesem oraz jogą. Bierze udział jako prowadzący zajęcia w wydarzeniu “Dychnij na Lufcie” w Katowicach organizowanym przez Natalię Stanińską oraz Annę Sowińską. Miłośnik tańca i nauczyciel tańca współczesnego oraz jazzu w Akademii Tańca AS w Sosnowcu. Uczy się pod okiem najlepszych i doświadczonych nauczycieli. Ukończony kurs choreoterapii wykorzystała nad badaniami wpływu choreoterapii na osoby niepełnosprawne w stopniu lekkim. Systematycznie pogłębia swoją wiedzę, a także praktykę jak ją móc najlepiej przekazywać. Ciało i umysł to dla niej jedność przez co stara się odnaleźć równowagę pomiędzy tymi dwoma.

mgr Aleksandra Żyłkowska

mgr Aleksandra Żyłkowska

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog.

Wiceprezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Centrum Psychoedukacji i Rozwoju. Prowadzi własną działalność gospodarczą, w której zajmuje się praktyką kliniczną i psychoedukacyjną. Pracuje w Strefie Młodzieży, Strefie Psyche i Strefie Rodzica Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS prowadząc warsztaty, wykłady i szkolenia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz pedagogów szkolnych. Współpracuje z Instytutem Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach, a także z Oazą Szczęścia w Katowicach. Ukończyła specjalizacje z seksuologii klinicznej na podyplomowych studiach seksuologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Jest w trakcie czteroletniego Kursu Systemowej Terapii Rodzin w Ośrodku Psychoterapii w Krakowie. Kurs posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Zgodnie z wymogami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego swoją pracę poddaje stałej superwizji u osób posiadających tytuł superwizora PTP oraz PTS. Prywatnie miłośniczka podróży backpackerskich, od lat zauroczona Skandynawią.

mgr Katarzyna Bilnik-Barańska

mgr Katarzyna Bilnik-Barańska

Psycholog, psychoterapeuta, coach i trener

Jest w trakcie całościowego kursu psychoterapii w nurcie ericksonowskim, atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Wykształcenie zdobywała na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, w Szkole Coachów i Trenerów Grupy TROP, Małopolskim Centrum Psychoterapii, Wielkopolskim Centrum Psychoterapii, Grupie Interwencji Kryzysowej i Szkoleń ARCAN oraz innych szkoleniach i konferencjach, podnoszących kompetencje psychologów i trenerów. Pracuje w nurcie terapii ericksonowskiej, prowadząc terapię indywidualną osób dorosłych oraz par i małżeństw, wsparcie psychologiczne oraz interwencję kryzysową. Prowadzi warsztaty rozwojowe z zakresu umiejętności społecznych, inteligencji emocjonalnej, radzenia sobie ze stresem, poczucia własnej wartości oraz spójności wewnętrznej i koncentracji na sobie, jak również poprawnej komunikacji i wzmacniania relacji. W swojej pracy z klientem koncentruje się na jego zasobach i mocnych stronach. Wieczna optymistka, z wiarą w ludzi i ich możliwości. Lubi dobrą kuchnię, kocha zwierzęta, szaleje za swoją rodziną. Nie wyobraża sobie życia bez papierowych książek i swoich przyjaciół.

Aleksandra Twarkowska

mgr Aleksandra Twarkowska

Coach, trener

Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła studia coachingowe na kierunku Doradztwo filozoficzne i Coaching. Tytuł Magistra obroniła z wyróżnieniem na specjalizacji business coaching. Coachingiem zajmuje się od 5 lat, szkoląc się pod okiem znanych i cenionych coachów. Uwielbia wspierać klientów w drodze do celu i odkrywać ich potencjał. W pracy wykorzystuje nieszablonowe podejście, pobudzając do zmiany, poprzez poszerzanie perspektywy i budowanie świadomości klientów. Jest pasjonatką sportu i jego mentalnej strony. Łączy zawód coacha z trenerem, dbając o kompleksowy rozwój klientów. Pomaga odnaleźć, ukierunkować i wzmocnić motywacje w procesie osiągania wymarzonych celów.

mgr Anna Jędrusik – Gorzołka

mgr Anna Jędrusik – Gorzołka

Psycholog, socjolog, doktorantka, Coach i Trener z naturą badacza

Współzałożycielka Europejskiego Stowarzyszenia Coachów Psychologów (ESCP), członek zespołu w Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Wykładowca na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach i WSB w Chorzowie. Autorka wielu projektów rozwojowych, od ponad 10 lat realizuje szkolenia, sesje coachingowe i badania. W swojej pracy obserwuje i bada funkcjonowanie organizacji od wewnątrz, przygląda się codziennemu funkcjonowaniu ludzi w ich otoczeniu. Specjalizuje się w obszarach związanych z zarządzaniem stresem i emocjami, budowaniem odporności psychicznej, automotywacji i zaangażowania, zarządzaniem sobą w czasie, wzmacnianiem asertywności i rozwijaniem postawy zaangażowanego przywództwa. Swoim Klientom pomaga odkrywać mocne strony i pokłady motywacji, budzi kreatywność i zapomniane talenty, inspiruje i pokazuje, jak marzenia zamieniać w cele. W pracy często czerpie ze swojej historii, dzieli się swoimi doświadczeniami ze ścieżki zmiany, którą spaceruje. Prywatnie miłośniczka warsztatów bębniarskich, teatru improwizacji, jogi, psychologii pozytywnej i kultury wschodniosłowiańskiej.

mgr Żaneta Rachwaniec-Szczecińska

mgr Żaneta Rachwaniec-Szczecińska

Psycholog, socjolog, doktorantka, wykładowczyni na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS

Prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Centrum Psychoedukacji i Rozwoju. Ukończyła liczne kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje, m.in.: Szkołę Trenerów Warsztatu umiejętności psychospołecznych, Akademię Liderek i Animatorek Społecznych, Akademię CSR i Współpracy Międzysektorowej oraz szkolenia z zakresu coachingu. Obecnie jest w trakcie czteroletniego Kursu Systemowej Terapii Rodzin w Ośrodku Psychoterapii w Krakowie, który posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Przepracowała setki godzin na sali szkoleniowej. Jako trener szkoli pracowników wszystkich sektorów, a także prowadzi warsztaty rozwojowe dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi aktywną działalność społeczną i naukową. Jest autorką licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu psychologii. Od wielu lat realizuje projekty społeczne o tematyce psychologicznej. Kilkukrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia naukowe i badawcze stypendiami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wyróżnieniami dla młodych naukowców przyznawanymi przez Unię Europejską. Prywatnie szczęśliwa mama trzyletniej Matyldy i wielka fanka jednego z polskich zespołów rockowych oraz czekolady.

mgr Anna Pala

mgr Anna Pala

Psycholog, psychoterapeuta.

Pracuje klinicznie jako psycholog na oddziale psychiatrycznym jednego ze szpitali specjalistycznych. Prowadzi psychoterapię grupową na oddziale dziennym zaburzeń nerwicowych. Jest członkiem zespołu interwencji kryzysowej. Prowadzi prywatną praktykę, gdzie towarzyszy swoim pacjentom m.in. podczas kryzysów życiowych, trudnych do zdiagnozowania objawów somatycznych, czasem niezrozumiałego poczucia pustki lub w świadomym dążeniu do zmiany. Obecnie na etapie kończenia pięcioletniego Akredytowanego Kursu Psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Ukończyła szereg szkoleń specjalistycznych, m.in. warsztat prowadzony przez Josette ten Have de Labije „Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna i Nasi Pacjenci z Lękiem” organizowany przez Laboratorium Psychoedukacji. Pierwotne wykształcenie biznesowe oraz kilka lat pracy w tym obszarze pozwalają jej w naturalny sposób rozumieć trudności i konflikty zawodowe swoich klientów. W swojej pracy z pacjentem zwolenniczka dialogu oraz działań angażujących obie strony a nie „oddziaływań” terapeutycznych na pacjenta. Z pasją angażująca się we wspólne odkrywanie drzemiącego w kobietach potencjału podczas spotkań warsztatowych. Nieustannie zachęcająca by do siebie i swojego życia podchodzić z zaciekawieniem i otwartością, nie odsuwać siebie na plan dalszy a ster swojego życia trzymać we własnych rękach. Prywatnie na etapie odkrywania swojej miłości do żeglowania. Psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikującego w PTP.

mgr Agnieszka Fiszer

mgr Agnieszka Fiszer

Psycholog, Coach, Terapeuta TSR w trakcie certyfikacji

Ukończyła z wyróżnieniem psychologię ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie SWPS oraz zdobyła certyfikat coacha EMCC w Norman Benett Academy. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, kończy II stopień szkolenia TSR w Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Przez lata współpracowała z sektorem biznesowym, gdzie była odpowiedzialna za rekrutacje i rozwój pracowników, prowadziła warsztaty rozwojowe i sesje coachingowe.

Odbyła praktyki w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Katowicach. Przez kilka lat udzielała się jako arteterapeuta w świetlicy terapeutyczno- środowiskowej oraz w Stowarzyszeniu Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii.

Ukończyła liczne szkolenia tj.:  Racjonalna Terapia Zachowań, Rozwój umiejętności trenerskich, Terapia sztuką w praktyce, Praca z grupą, Genogram w pracy terapeutycznej z rodziną, Terapia dzieci i młodzieży, Terapia rodzin z dziećmi z zaburzeniami zachowania i emocji, Szkoła dla rodziców, Job crafting. Uczestniczy w licznych warsztatach Klubu Coacha w Katowicach i Izby Coachingowej Oddziału Śląskiego.

Prowadzi warsztaty rozwojowe i sesje indywidualne terapeutyczne i coachingowe. W pracy z klientem wspiera go w dążeniu do upragnionych celów wzmacniając i wydobywając jego zasoby, pomagając mu lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz relacje jakie ma z innymi ludźmi.   

Prywatnie jest mamą dwuletnich bliźniaczek, lubi malarstwo, dobre kino psychologiczne, biografie artystów, skandynawskie kryminały i jogę.

Iwona Beczek

Iwona Beczek

Dobra dusza Oazy

Współtworzy markę Mental Camp, która zajmuje się organizowaniem wyjazdów rozwojowych. Prowadzi warsztaty i sesje indywidualne z Life Coachingu. Studiowała Doradztwo i Coaching na Collegium Da Vinci w Poznaniu. Absolwentka Polskiej Akademii PJM w Warszawie. Obecnie w trakcie szkolenia Mindfulness Based Stress Reduction. Należy do Polskiego towarzystwa Mindfulness.

Dołącz do nas

03

Sprawdź grafik zajęć

Aktywny tydzień

Sprawdź jakie zajęcia prowadzimy
w tygodniu. Znajdziesz tu opis zajęć,
grafik i formularz kontaktowy, żeby
się zapisać.

Sprawdź zajęcia

Wydarzenia specjalne

Sprawdź jakie warsztaty
i wykłady zaplanowaliśmy
dla Ciebie w tym miesiącu.
Zapisz się za pomocą maila.

Przejdź do wydarzeń